?

אימון אונ' קולמביה גלעד שר

Low_Memorial_Library_Columbia_University_NYC_retouched

אימון אונ' קולמביה גלעד שר

אימון באוניברסיטת קולומביה / גלעד שר

כמו רבים מאיתנו, אני מחפש תמיד דוג'ו של שוטוקאן במקומות שאליהם אני מגיע בנסיעותי. הפעם טסתי לניו-יורק בהתראה קצרה, ובחילופי דוא"ליםקבענו מראש כי אגיע לאימון בדוג'ו שבאוניברסיטת קולומביה. זהו דוג'ו ותיק, שבו מאמנים רן כהן ונחום זיכרמן. גם ג'ון טרמוטו מגיע לשם לעתים.
בניו-יורק כמו בניו-יורק. קבוצה מגוונת מאוד: ישראלים, ישראלים-לשעבר, אמריקנים ממוצאים שונים, וזרים – בעיקר סטודנטים; גילאים שונים, ובדרגות – ממתחילים ממש, המתאמנים כמה חודשים, ועד לסנדאןוליודאן. חלק מהם היו איתנובישראל באוגוסט שעבר, באירועי שנת ה-40.
במקרים כאלה, הבכירים "מושכים" את הוותיקים-פחות, והאימון אכן התמקד במה שאנחנו מחפשים בשלבים המתקדמים יותר של עבודתנו: חומרים כגון טיימינג, "מא" משתנה, חסכון וניקיון בתנועה, אירימי. האימון החזק זרם היטב חרף הבדלי הניסיון והדרגות. וכמיטב המסורת, לכשהסתיים, שטפנו הכל בבירה צוננת.
עבורי הייתה זו גם חוויה אישית. רן כהן, יודאן, התחיל את דרכו כנער בן 13 בדוג'ו המשותף של יוחי סלונים ושלי בקטמונים בירושלים, בתחילת שנות השמונים. הוא היה אז אחד מחבורה של צעירים מוכשרים, שהגיעו כולם לשודאן עוד לפני שהתגייסו לצה"ל. כיום הוא מתאמן במקביל גם באומנויות לחימה נוספות, ונהניתי לראות איך הבשיל והתפתח, תוך שהוא שומר כל השנים על צניעות וענווה.

/ מאמרים

Share the Post

About the Author

Comments (1)

  1. :

    Good to see a tanelt at work. I can't match that.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *