להתחיל להתאמן בקראטה

מדוע שמישהו ירצה להתחיל אימוני קראטה?

ישנן סיבות רבות, כולל כמובן, ללמוד כיצד להגן על עצמך.

מי שמבקש ללמוד מתקבל בשוטוקאן ישראל בברכה. אין זה משנה מה הוא גילך או מצבך הפיזי הנוכחי, אתה או את יכולים להתחיל להתאמן בקראטה וליהנות ממנו.

אושימה סנסיי מתאר חוויה מעצבת שהיה עד לה, שהובילה אותו ללימוד הקראטה שלו:

“כשהייתי תלמיד בבית ספר תיכון, הייתי מקובל ובמידה מסויימת מנהיג בקרב חברי לכיתה. תלמידים בוגרים יותר לפעמים איימו והתנכלו לנו מסיבות שונות. כמובן, שפחדתי לעמוד מולם. פעמים רבות חשבתי ותכננתי איך הגיב להם ואיך העמוד מולם, אך בפעם הבאה שוב לא הייתי אמיץ מספיק.

יום אחד בהיותי כבן 15, הייתי בדרכי לטוקיו. בתחנת הרכבת, הייתה חבורה של בחורים צעירים שהקיפו ילד שנראה בערך בגילי.

הם התגרו בו, אבל הילד לא אמר מילה, הוא פשוט ישב שם והביטלמטה.

בשלבמסויים החלו מספר נערים מהחבורה להכות את הנער ללא סיבה. מצב זה היה מאוד לא צודק בעיני, רציתי לצאת לעזרתו של הנער המסכן, כעסתי מאד על הנערים בחבורה. האדם שישב לידי, בספסל התחנה, אמר לי, ‘אל תעשה את זה – אתה תחטוף בעצמך, אז פשוט ישבתי שם והסתכלתי על הילד המוכה. לא עשיתי דבר כדי לעזור לו.

הרגשתי רע, כל כך מבויש בעצמי והבנתי שאני פחדן. שנים מאוחר יותר, לאחר שהחלתי להתאמן בקראטה בפועל, אני נזכר באירוע ושואל את עצמי, ‘האם אתה מוכן לעמוד ולהגן על מה שאתה מאמין שהוא צדק?’ “

תרגול מתמיד וחוזר, באמנויות לחימה, מכין אותנו להתמודד במצבים קשים ומתרגל אותנו להקרין את הרוח הנחושה שלנו בכל המצב. אושימה סנסיי מציין:

במקור היה זה הדבר החשוב ביותר באמנויות לחימה – להגיע לרמה עצמית גבוהה, כדי להפוך לבן אדם חזק ברוחו. כוח לא בא משרירים גדולים, הוא בא מהתמדה קפדנית עם עצמך, זהו הרעיון של אמנויות הלחימה.

כך גם בנויים האימונים בארגון שוטוקאן קראטה –דו בישראל.

הרחבת הידע, והכרה לעומק של שיטת הקראטה ניתן גם למצוא בספרות שנכתבה ע”י גישין בפונקושי ובתרגומיו והערותיו של טסוטומו אושימה לאנגלית. כמו כן גם ספרות המרכזת הערות שנאספו במהלך 40 שנה של אימונים בנוגע למשמעות וביצוע נכון של תנועות וקאטות בשיטה.

Karate-Do Nyumon: The Master Introductory Text
By Gichin Funakoshi
Karate-Do Kyohan: The Master Text
By Gichin Funakoshi
Karate-Do: My Way of Life
By Gichin Funakoshi
The Heart of Karate-Do
By Shigeru Egami

הכי חשוב, חברות בארגון שוטוקאן קראטה-דו בישראל, מעמידה את המתאמן בשורה אחת עם השושלת העתיקה של אומנויות לחימה שהתגבשה לשיטה שלנו ע”י גישין פונקושי והועברה אלינו על ידי Ohshima סנסיי.

המסירות והשקעה האישית שלו, בכל כך הרבה חגורות השחורות, ובכול כך הרבה מתאמנים ברחבי העולם, ארגוני אומנויות לחימה אחרים, מוצאים את זה קשה להשתוות לארגון.

מורשת עשירה, עומק, עקביות, ומחויבותה להעביר את אומנות הלחימה של קראטה לדורות הבאים. אלו עושים את שוטוקאן לארגון מיוחד.

USAIsrael
נגישות