העלון הדיגטלי של עמותת שוטוקאן אושימה דוג’ו קראטה-דו בישראל

מהדורה מספר 4, דצמבר 2022

פתח דבר

ברוכים הבאים למהדורה הרביעית של שוטו-כאן והפעם במוקד המהדורה: דיווחים וכתבות מהאימון המיוחד ומבחני הדאן שהתרחשו בחודש אוקטובר. בנוסף, המדורים הקבועים שלנו, מאמר מעניין על הפילוסופיה של המזרח הרחוק והקשר שלה לאימונים בקראטה וכן דיווח מרגש מברלין. תודה רבה לכל אלה שכתבו, התראיינו ותרמו תוכן להמדורה הזאת.

קריאה מהנה.

אירוע 52 שנים לשוטוקאן ישראל

אל תחמיצו את אירוע ציון 52 לשוטוקאן אושימה דוג’ו ישראל. האירוע יתקיים ב 25.12.2022 בכפר סילבר החל משעות הבוקר ויכלול אימון משותף, תחרויות, הדגמות וחלוקת תעודות לדרגות הדאן החדשות. האירוע פתוח למתאמנים ולמשפחותיהם. מחכים לראותכם. אין צורך בהרשמה מראש.

‘מאפס למאה’ – מפגש בין דורי באימון המיוחד

האם אתם זוכרים את כל האימונים המיוחדים שלכם? מניח שרובנו זוכרים לפחות את האימון הראשון. בעיקר את התחושות לפני ואחרי. מה לגבי האימון ה 99? ערב פתיחת אימון מיוחד במתכונת קיץ 2022 ישבנו לשיחה עם הילה בירנצוויג והדר סמולנסקי, חגורות לבנות מהדוג’ו של פרדי פנקלשטיין, שעבורן זהו האימון המיוחד הראשון. הפגשנו אותן עם גודאן מאיר וקסמן, שעבורו זה האימון ה 99!

שיחת בכירים על האימון המיוחד – ערב פתיחת אימון במתכונת קיץ 2022, כפר סילבר

מאת סאנדאן, גדעון גלבוע, עורך העלון

חוה”מ סוכות בשעה שרוב עם ישראל מתכונן לשבוע עם המשפחה, בסוכה או בדרכים, כ 150 מתאמנים משוטוקאן ישראל עומדים לחוות חג סוכות אחר לגמרי. הם יבלו אותו במסגרת המשפחתית של שוטוקאן באימון מפרך. השנה כינס נשיא הבי בי סי, גודאן יניב פסו, את כל המתאמנים בערב שלפני האימון לפגישה, ארוכה יותר מהרגיל, בה הייתה לכולם הזדמנות לשמוע מעט מהבכירים של שוטוקאן על החוויות שלהם מהאימון המיוחד ולקבל השראה על המנטליות הנדרשת באימון.

על מבחני הדאן באימון המיוחד

ראיון עם נשיא הבי.בי.סי. גודאן יניב פסו

שלום יניב, איך אתה מתייחס למבחן בתוך דרך הקראטה, כמה הוא חשוב לדעתך ומה החשיבות שלו?

“למבחנים יש חשיבות בכך שמספר בוחנים יכולים לראות את המתאמן יחד, לבחון אותו לעומק ולתת לו הערות אחר כך. מה שהכי חשוב, זו הדרך למבחן: האימונים על החומר הספציפי לדרגה מסוימת. התוצאה פחות חשובה. חשיבות נוספת שיש למבחן, היא עמידה בלחץ מול בוחנים וקהל; זו חוויה חשובה המאפשרת לראות איך אתה יכול להתמודד באמת, בקרב.”

על העבודה המנטלית בקראטה והאימון המיוחד  

מאת קרן פוקס, קיו 2, דוג’ו אשחר

״אנחנו יוצאים לאימון המיוחד כדי לאמן את המיינד ואת המנטליות. אנו יוצאים כדי לאוורר ולהסיר חלודה מהנפש. האימון המיוחד הוא מעין שטיפה לנשמה״ (גודאן יניב פסו, נשיא ה BBC).

לאימון המיוחד האחרון הייתי אמורה להגיע. היתה לי עוד תוכנית צד במהלך האימון – לראיין כמה דינוזאורים עוצמתיים מסוג גודאן, ולנסות לפצח את השאלה שעוברת במוחו של כל אדם נורמאלי במהלך סשן האימון הראשון, ואולי גם בכל אלו שאחריו – למה אנחנו עושים את זה לעצמנו, פעם אחרי פעם? למה זה טוב?

דרך הקראטה והפילוסופיה של המזרח הרחוק

 מאת יודאן, טניה אגורסקי

כאשר אנחנו מתאמנים ומבצעים קאטות, קיהון או קומיטה אנחנו נחשפים, דרך התנועה, לצורת החשיבה של המזרח הרחוק. חשיבה זאת הייתה הבסיס לכל אומנויות הלחימה שמקורן באזור הזה. למרות שישנם הרבה זרמים פילוסופיים במזרח הרחוק, ניתן להבחין במספר הנחות יסוד משותפות בכולן. הבנה של הנחות היסוד האלה, היא חשובה למי שרוצה להבין טוב יותר את תפיסת העולם שעומדת מאחורי אומניות הלחימה. במאמר הקצר הזה אנסה לפרט את ההנחות המרכזיות. מכאן כל אחד מאיתנו יוכל לבחור איזה תפיסות הוא רוצה לאמץ לפעול בהתאם.

דוג’ו אחד – והפעם: ארבעה דוג’ואים ומבחן דרגות קיו אחד

מאת סאנדאן גדעון גלבוע, עורך העלון

בחודש נובמבר, התקיים מבחן דרגות קיו משותף לארבעה דוג’ואים נצר סירני, הדוג’ו המארח, בראשות סאנדאן גבו וייס, אלחריזי בראשות גודאן רענן רוט, אלישמע בראשות גודאן תמיר קוך וגעש בראשות גודאן יואב דרורי. המבחן התקיים בנצר סירני עם אירוח מלא, כולל ארוחה מפוארת, של סאנדאן גבו וייס וחברי הדוג’ו המאוד גדול שלו. בין ארבעת הדוג’ואים שלנו, יש כבר מסורת של כמה שנים של מבחנים משותפים. מתכנסים, לפחות פעם בשנה, יחד לאירוע שכולל אימון משותף, או לפי דרגות, מבחן משותף וארוחה משותפת.

20 עקרונות

מדור קבוע, מאת סאנדאן, מוטי סיבוני, דוג’ו גאולים, מיקי דותן, ירושלים

עקרון רביעי: ראשית דע את עצמך, לאחר מכן דע את האחרים

“כאשר אדם יודע את עצמו ואת אויבו, הוא לא יהיה בסכנה אף במאה קרבות. כאשר אדם בור לגבי אויבו אך עדיין יודע את עצמו, הסיכויים לניצחון או לתבוסה שווים. כאשר האדם לא יודע את אויבו ולא את עצמו, כל אחד ואחד מהקרבות יכניס אותו לסכנה וודאית”*
Sun Tzu, “Offensive Strategy”, The Art of War

 

מסע לברלין

גודאן, דני עמית

היה לי קשה מאוד לקבל החלטה לנסוע לברלין. גדלתי בבית שבו אסור היה להזכיר את גרמניה, אסור היה לקנות מוצרים משם ובוודאי שלא לנסוע לגרמניה. אבל השנים חלפו, משהו באיסור המשפחתי קהה מעט, אם כי הזיכרון נשאר חד כתער. מזה כמה שנים “מנדנד” לי חבר, שהיה 4 שנים בשליחות בברלין, להגיע לשם. בסוף “נשברתי” והסכמתי, ואז הגיעה הקורונה ועניין הנסיעה נדחה. השנה לא נותרה ברירה ונסעתי. על מנת “לרכך” את הביקור , חיפשתי ומצאתי דוג’ו שוטוקאן בברלין.

אימונים אחרונים – אימונים אחרונים – אימונים אחרונים

אימון שחורות | אימון הערות למבחני דאן | אירוע לחברים מעל גיל 60 | אימון קומיטה לנוער | אימון שחורות | אימון מיוחד קיץ | אימון ביפן

אימון ביפן

גודאן רואי רויטמן מבקר ביפן והעביר שם מספר אימונים בדוג’ו של שיהאן אלי כהן. יצרנו איתו קשר לשמוע עוד…

אימון שחורות דצמבר 2022

ביום שישי ה 9 בדצמבר, התקיים אימון שחורות בדוג’ו תל אביב. את האימון העבירו גודאן יניב פסו, גודאן גדי מזרחי וגודאן תמיר קוך. החלק מהרכזי של האימון, הוגדש לעבודה עם כריות.

עלון שוטו כאן

עורך: גדעון גלבוע

רוצים לכתוב, להתראיין, להזמין אותנו לאימון אצלכם בדוג’ו? אנא פנו אלינו:

  | gngilboa@gmail.com | 054-5664485

USAIsrael
נגישות