העלון הדיגטלי של עמותת שוטוקאן אושימה דוג’ו קראטה-דו בישראל

מהדורה מספר 3, ספטמבר 2022

פתח דבר

בפתיחתה של שנה חדשה אנחנו שמחים לפרסם את המהדורה השלישית של שוטו-כאן. במרכז העלון הפעם: דיווחים מהאירוע לציון 50 שנים לשוטוקאן קנדה, דיווח מהביקור בדוג’ו הכי מיוחד בעולם ומפגש עם סנסיי אושימה וראיון מקיף עם שיהאן אלי כהן על קומיטה. תודה רבה לכל אלה שכתבו, התראיינו ותרמו תוכן להמדורה הזאת.

קריאה מהנה.

אימון מיוחד קייץ 2022 - הזדמנות אחרונה להרשם!

האימון המיוחד הוא האירוע המשמעותי ביותר שלנו במהלך השנה. ההרשמה לאימון המתקיים בחוה”מ סוכותעומדת להסתיים. הזדמנות אחרונה להירשם באתר: https://manager.karate.org.il/payments

ברכות לגודאנים החדשים של שוטוקאן ישראל

ברכות לחמשת הגודאנים החדשים של שוטוקאן אושימה דוג’ו ישראל:

אפריים רצקוף, יוסי דויד, תמיר קוך, גדי מזרחי ואורן בירנצויג.

רשמים מאירוע חמישים שנים לשוטוקאן קנדה

מאת הילה בירנצויג, חגורה לבנה, דוג’ו בית ספר ניב, פרדי פינקלשטיין ובתו של גודאן אורן בירנצויג, נשיא שוטוקאן.

האירוע החל ביום שישי, ה12 באוגוסט, בונקובר שבמערב קנדה. התחלנו ברישום קצר שבו קיבלנו תיק גב שבתוכו: כובע גרב עם סמל שוטוקאן וסמל האירוע, מפת ונקובר, מפתח ברגים מסוגנן עם סמל שוטקאן וחטיף אנרגיה. אחרי הרישום נפגשנו עם שאר הישראלים שהגיעו לאירוע, השלמנו פערים, ודיברנו על מה שעומד לקרות בכמה ימים הקרובים.

 

חמישה כיוונים לאימון שלנו בשנה החדשה

מאת נשיא הבי.בי.סי גודאן יניב פסו

אדמה

 השתרשו עם הרגליים והבטן לקרקע, תנו למשקל ויחד איתו למתח בגוף שלכם, לרדת לאדמה. במקביל, דמיינו כאילו השורשים העמוקים שלכם ניזונים מהאדמה ושואבים ממנה כח ויציבות.

 

 

קומיטה 組手

ראיון עם שיהאן אלי כהן.

אלי, האם תוכל להתחיל בלעשות לנו קצת סדר בעולם הזה של הקומיטה. יש הרבה סוגים איפון קומיטה, סנבון, ג’יו תוכל לספר קצת איך הם התפתחו לאורך השנים?

“כדי להבין את הקיים רצוי להתחיל בקצת היסטוריה. כשמאסטר פונאקושי הביא את הקראטה מאוקינאווה לטוקיו, היה בעצם רק סוג אחד של קומיטה: איפון קומיטה; אבל זה לא איפון קומיטה כמו שאתם מכירים אתו היום שהוא בעצם: קיהון איפון קומיטה. ‘קיהון’ ביפנית פירושו בסיסי. הקיהון איפון קומיטה, הוא תוצר של המאה שנים האחרונות. לפני זה, איפון קומיטה היה קרב לכל דבר, אבל מוגדר להתקפה אחת. בקרב כזה, היו מחליטים איזה צד תוקף ואז הוא היה חופשי לבצע התקפה אחת או סדרה של התקפות בפעימה אחת. ומהצד השני ההתקפה החוזרת או הגנה והתקפה הייתה חופשית לחלוטין והמגיב יכול היה להגיב בהתקפה.”

דוג'ו אחד - והפעם דיווח מיוחד: שבוע עם סנסיי אושימה ושיהאן אלי כהן בדוג'ו המרכזי

מאת גודאן יניב פסו, נשיא ה בי.בי.סי, וגודאן חופי ישי

רצינו לשתף אתכם על קצה המזלג בחוויה הייחודית שכללה ביקור ואימונים בדוג’ו המרכזי ובביתו של סנסיי אושימה. לדוג’ו המרכזי בסנטה ברברה שבארה”ב הגענו בעקבות רעיון שהעלה אלי כהן; ידענו שבמהלך השבוע המתוכנן נתאמן לפחות פעם ביום ושסביר להניח שנפגוש את סנסיי אושימה מתישהו במהלך השבוע הזה, אבל לא ידענו שמחכה לנו חוויה של פעם בחיים…

20 עקרונות

מדור קבוע, מאת סאנדאן, מוטי סיבוני, דוג’ו גאולים, מיקי דותן, ירושלים

עקרון שלישי: הקראטה ניצב לצד הצדק

צדק הוא הדבר הנכון. בכדי להביא את הצדק לידי מימוש נדרשים עוצמה ויכולת אמיתיים.

בני אנוש נמצאים בשיא עוצמתם כאשר הם מאמינים בצדקתם. העוצמה הנובעת מתוך הביטחון הפנימי הביטוי של אדם שיודע או יודעת שהוא או היא צודקים מובע באמצעות, “כאשר אני בוחן את עצמי ומבחין שאני בצד הצודק, אז בין אם אתמודד עם אלף או עם עשרת אלפים יריבים, אני חייב ללחוץ קדימה”. להימנע מנקיטת פעולה כאשר הצדק ניצב על כף המאזניים, מצביע על חוסר באומץ.

על רוח ולחימה

ראיון עם נידאן אסף יפרח שייצג את שוטוקאן ישראל בתחרויות שנערכו באירוע 50 לשוטוקאן קנדה

הי אסף, קודם כל ברכות על ההגעה למקום הרביעי בתחרות הבינלאומית בקנדה וכבוד על זה שהיית הנציג היחידי של ישראל בתחרות.

אז ספר קצת, איך היה?

התחרות והאירוע היו כיפיים ומעניינים. המורים שלי בדוג׳ו הכינו אותי לקראת התחרות ותמכו בי לכל אורך הדרך, יחד עם שאר חברי הדוג׳ו. כל חבר ששיתפתי איחל לי הצלחה מכל הלב. קבלתי חום ותמיכה גם מהמשלחת הישראלית שהייתה גדולה במיוחד.

חוץ מזה, הרגשתי בבית – קבלת הפנים של שוטוקאן קנדה היתה חמה ולבבית. הופתעתי מהאווירה החיובית סביב התחרות שבאה לידי ביטוי ביחסים בין המתחרים מחוץ לזירה ובקידה אמיתית בתחילת ובסיום הקרב. אז כשלוקחים בחשבון את כל האפקט הסביבתי הזה, אפילו אם התחרות עצמה לא היתה תחרות קומיטה, אלא סתם תחרות דוקים – הייתי נהנה מאוד… למרות זאת התאכזבתי מההישג, רציתי לנצח. מבחינה טכנית ופיסית הרגשתי שאני שם – אבל לא הצלחתי לעשות את זה.

וואבי סאבי

על היופי בחיים ובקראטה, מאת גודאן, ראובן אלקיס

כשזה מגיע לאיך נראים דברים, העולם המערבי אובססיבי לשלמות, לסימטריה ולפרופורציה האידיאלית. זהו טעם ליופי שעוצב על ידי יראת כבוד לחוקים אוניברסליים, מתמטיקה ותיאבון למושלם ולנצחי.

אימונים אחרונים - אימונים אחרונים - אימונים אחרונים

  • אימון שחורות
  • אימון הכנה לנבחנים באימון המיוחד
  • אימון נשים

עלון שוטו כאן

עורך: גדעון גלבוע

דרוש: מעצב/ת גרפי/ת מכיר Word Press / Elementor שיוכל לשדרג את הנראות של העלון שלנו.

רוצים לכתוב, להתראיין, להזמין אותנו לאימון אצלכם בדוג’ו? אנא פנו אלינו:

  | gngilboa@gmail.com | 054-5664485

USAIsrael
נגישות