קארטה לנשים

קארטה לנשים – אמנות לחימה כדרך לקידום שוויון מגדרי

דורות על גבי דורות של נשים חונכו לתפוס את עצמן כחלשות, תלותיות וחסרות אונים ביחס לגברים, להימנע מהתנהגות אסרטיבית ומגילויי חוזק ועוצמה ולרסן ללא הרף כל ביטוי משוחרר, אותנטי ופראי של רגש. תלמידות שוטוקן אושימה דוג’ו קראטה-דו ישראל, עמותת לימודי הקראטה המצליחה, המוערכת והמובילה בארץ, כתבו את הדברים הבאים בנושא זה:

“אנו מאמינות כי אימוני הקראטה הינם דרך להעצמה עצמית בדרך אישית וייחודית המפתחת את זהותה האישית של האישה כאדם בכלל וכאישה. מעבר לכך, בואו נודה על האמת… איפה עוד נוכל לצעוק מתוך התוך של הנשמה שלנו, להשתולל ולשחרר אנרגיות, מבלי שהסביבה תחשוב שמשהו לא בסדר איתנו…?

לא רק שהסביבה חושבת שהכול בסדר איתנו ולא השתגענו, אלא היא גם מעריכה אותנו מאוד, ולא רק בשל יכולות הלחימה שלנו – אלא גם בשל העובדה שאנחנו נשים – מהמין שנחשב למין היפה אך גם החלש… אז זהו… שיפה – כן. לגבי החלש, יש לנו כמה השגות בעניין…”

שוטוקן קראטה-דו – חותרות וחותרים להעצמה נשית

כבר מראשית ימי הקראטה, נמנו נשים על תלמידות אמנות לחימה עתיקה זו. בספרו “קראטה דרך החיים” מזכיר מאסטר ג’ישין פונקושי, מייסד “שוטוקאן”, את אשתו כתלמידת ולאחר מכן כמורת קראטה. נשים רבות בעולם ובישראל מתאמנות בקראטה ומחזקות את ביטחונן בכוחן הפיזי והנפשי כאחד, את יכולתן להגן על עצמן ואת תחושת השליטה, האקטיביות והריבונות שלהן על חייהן ועל גורלן.

ב-42 סניפי עמותת שוטוקן אושימה דוג’ו קראטה-דו ישראל, מלמדות ולומדות נשים מטווח גילים רחב, בקבוצות מעורבות ובקבוצות לנשים בלבד. כך כתבו תלמידות העמותה: “אלה מאתנו שמתאמנות בקבוצות מעורבות, נהנות מיחס של כבוד ופרגון הדדיים בין המינים. לא יחסכו מאתנו כלום בשל היותנו נשים, לא יצפו מאתנו לפחות בשל היותנו נשים. אנחנו שוות בין שווים, תוקפות ומגנות, לומדות ומלמדות”.

אם גם אתן מעוניינות להגביר את העוצמה הרוחנית והפיזית, תחושת הביטחון והשלמות הפנימית שלכן, הצטרפו אלינו לשני שיעורים חינם בסניף הקרוב למקום מגוריכן ובואו ללמוד קראטה מהטובות והטובים ביותר.

USAIsrael
נגישות